AEA

Саморегулівні організації - крок до "розумного регулювання"

Саморегулівними організаціями у сфері енергетичної ефективності є добровільні неприбуткові об’єднання фізичних та / або юридичних осіб за напрямом господарської чи професійної діяльності у сфері енергетичної ефективності, які здійснюють повноваження з регулювання діяльності у сфері енергетичної ефективності.

До основних функцій СРО можна віднести нормування та контроль професійної діяльності своїх членів у межах своєї компетенції; захист професійних інтересів своїх членів у спорах з органами влади та споживачами; гарантія цивільної відповідальності своїх членів в мінімально встановлених розмірах; професійна громадська експертиза законопроектів.

Впровадження саморегулювання у сфері енергоефективності дозволить:

  • знизити державні енерговитрати;
  • здійснювати більш професійний контроль діяльності у сфері енергетичної ефективності;
  • перенести фокус власне з державного контролю за функціонуванням у бік нагляду за результатами діяльності в енергетичній сфері.

Світова практика свідчить, що СРО займають важливе місце в регулюванні бізнесу багатьох економічно стабільних країн.

Ми прагнемо стати взірцем саморегулівної організації у сфері енергетичної ефективності в Україні. Запрошуємо однодумців до співпраці!

_____________________________________________________

31 жовтня 2017 року Кабінет Міністрів України ухвалив проект постанови «Про затвердження Порядку набуття статусу саморегулівної організації у сфері енергетичної ефективності та Примірного статуту саморегулівної організації у сфері енергетичної ефективності».

Документи розроблені відповідно до частини п’ятої статті 10 Закону України «Про енергетичну ефективність будівель». 

Зразки документів