Всеукраїнський Форум Фонду енергоефективності відбувся у Києві

Всеукраїнський Форум Фонду енергоефективності відбувся у Києві
Всеукраїнський Форум Фонду енергоефективності відбувся у Києві

Учасниками заходу стали керівники українських міністерств, посли державних відомств і донорських програм Європейського Союзу в Україні, представники профільних  асоціацій, ОСББ, органи місцевої влади та енергоаудитори.

Міністр розвитку громад та територій України Альона Бабак розповіла про основні напрямки діяльності новоствореного міністерства, презентувала програму, присвячену енергоефективності будівель, реформам житлово-комунальної сфери та основні показники, які мають бути досягнутими в новому році. За її словами, у 2020 році Уряд планує перейти до повноцінного функціонування програми енергоефективності через Фонд енергоефективності.

Юлія Головатюк-Унгуряну, директор Фонду енергоефективності, презентувала програму “Енергодім”, розповіла про етапи створення Фонду та подякувала міжнародним партнерам за допомогу в реалізації програми.

“Реалізація програми “Енергодім” дозволить українцям не тільки економити на комунальних послугах, а й забезпечить дотримання міжнародних зобов’язань нашої держави в сфері енергоефективності, а також буде сприяти зниженню рівня викиду парникових газів СО2 і впровадженню заходів з енергозбереження та ефективного використання енергетичних ресурсів, – зауважила Юлія Головатюк-Унгуряну. – Ми плануємо, що 2025 року понад 16 тисяч ОСББ отримають гранти від Фонду енергоефективності”.

“Європейський Союз активно підтримує реформу енергоефективності в Україні та забезпечив понад 100 млн євро грантових коштів для українців і технічної допомоги для Фонду енергоефективності” -про це заявив посол ЄС в Україні Матті Маасікас.

“Уряд Німеччини спільно з європейським союзом та українським урядом розробили енергоефективну програму. Оскільки Україна є учасником відповідної угоди з Європейським Союзом, основним питанням для неї є захист навколишнього середовища шляхом зменшення споживання газу та поліпшення екологічного стану країни,”- повідомив Герман Інтеман, Радник з питань сільського господарства та екології Посольства Німеччини в Україні.

Джерело: Фонд енергоефективності