AEA

Фонд енергоефективності почав фінансувати перші 15 проектів

    В Україні запустили Фонд енергоефективності. Він розпочав фінансування перших 15 проектів з утеплення багатоквартирних будинків.

   Загальний обсяг фінансування перших проектів Фонду складає 40 мільйонів гривень, передають у Кабінеті Міністрів України. За словами міністра регіонального розвитку Геннадія Зубка, Фонд енергоефективності співпрацюватиме лише з ОСББ. Він надаватиме пільгові кредити на утеплення та підвищення енергоефективності будинків. Кошти на діяльність Фонду передбачені у бюджеті України. Фінансування також надходитимуть з міжнародних організацій, таких як Світовий банк.

   Для тестування процедур Програми Фонду реалізовується Проект «Перші ластівки». Для цього були відібрані 15 ОСББ з усієї України, які відрізняються за кількістю співвласників, квадратних метрів і субсидіантів.

   Під час реалізації проекту планується протестувати покроковий «шлях клієнта Фонду». Як наслідок,  буде отримано удосконалені процедури, починаючи від енергоаудиту і закінчуючи безпосередньо впровадженням енергоефективних заходів.

   Створення Фонду енергоефективності було однією з вимог міжнародних організацій для надання Україні кредитів на підвищення енергоефективності житлово-комунального сектору.