AEA

 • +38 099 476 20 33
 • +38 044 537 63 30
 • projects@aea.net.ua
В рамках проекту «Підтримка інституційної спроможності українських міст в розробці та реалізації політик сталого енергетичного розвитку», що реалізовується Асоціацією енергоаудиторів у житлово-комунальному господарстві за підтримки проекту USAID «Муніципальна енергетична реформа в Україні», членами та експертами Асоціації започатковано збір та аналіз енергоефективних проектів, що реалізовуються в різних містах України. Найбільш ефективні проекти, передумови їх реалізації, суть та економічні результати детально аналізуються експертами, а результати цього аналізу оформлюються у вигляді статей та аналітичних довідок. Такі практики можуть бути взяті за основу при реалізації аналогічних проектів в інших містах, оскільки їх ефективність та доцільність вже доведена. Київський центр енергоефективності розташований за адресою вул. Поліська, 10. В ньому представлено чимало новітніх технологій.

Передумови створення Центру

Доцільність формування інноваційної інфраструктури у галузі енергозбереження та новітніх енергоефективних технологій на засадах партнерської взаємовигідної співпраці з провідними науково-технічними групами та компаніями з метою популяризації та розповсюдження кращих енергозберігаючих практик.
Мета створення центру
 • розробка і впровадження пілотних  інформаційних, інвестиційних проектів у галузі енергозбереження та енергоефективності
 • забезпечення інформаційно-консультативної підтримки з питань енергоефективності, найкращих енергозберігаючих практик та новітніх енергоефективних технологій
 • міжнародна співпраця в галузі енергоефекитвності і екології та обмін досвідом між регіонами України
 • поширення знань про оптимальні можливості зменшення витрат на енергозабезпечення в середовищі органів державної і місцевої влади, комунальних і державних підприємств, бюджетних установ, які відповідають за виконання заходів міської програми енергозбереження та активного населення;
 • демонстрація діючих зразків енергоефективного обладнання.
Цільова аудиторія Центру
 • особи, що відповідають за енергоспоживання та капітальне будівництво в бюджетних закладах та комунальних підприємствах (в т. числі житлові організації);
 • представники ОСББ та ЖБК;
 • представники енергоаудиторських та проектних організацій;представники муніципалітетів міст України;
 • потенційні партнери та інвестори, зокрема представники міжнародних фінансових організацій, приватних компаній та інші;
 • мешканці міст в тому числі школярі та студенти.

Технології, представлені у Центрі

Вентильований фасад
Складається з утеплювача (мінеральна вата), повітряного прошарку для «висушування» теплоізоляції та захисного шару, що кріпиться на металевій конструкції. Перевагою даного методу є можливість проводити монтажні роботи навіть за від’ємних температур (відсутні мокрі процеси), оптимальний режим в якому знаходиться утеплювач, а також міцність захисного шару. До недоліків слід віднести порівняно високу вартість, складність влаштування примикань, особливо за наявності великої кількості декоративних елементів, наявність містків холоду в місцях кріплення металевих конструкцій.
Скріплена теплоізоляція 
Складається з шару утеплювача, наклеєного на стіну, та шару декоративної штукатурки. Серед переваг слід відзначити можливість монтажу з мінімальною кількістю «містків холоду», порівняно низьку вартість. Недоліками є нижча механічна міцність, можливість накопичення вологи в утеплювачі та неможливість виконувати роботи в зимовий період. В якості утеплювача може застосовуватись мінеральна вата та пінополістірольні плити, обидва  утеплювача представлені на Центрі.
Енергоефективні вікна
Вікна мають опір теплопередачі 0,8-1 (м2 0С)/Вт та поєднують три ключові елементи: якісну профільну систему; багатокамерний склопакет з низькоемісійним склом та інертним газом всередині; якісний монтаж, що запобігає втратам тепла через інфільтрацію
Система опалення
Ефективні опалювальні прилади з автоматичними регуляторами температури, що дозволяють підтримувати комфортну температуру в середині не витрачаючи зайву енергію та уникаючи «перетопів», при цьому в кожному приміщенні можна задати індивідуальний тепловий режим.
Система вентиляції
Вентиляційна система з рекуперацією дозволяє людині знаходитися в закритому приміщенні без шкоди для здоров’я. При цьому рекуператор в припливно-витяжній системі зберігає від 50 до 80% енергії, що витрачається на підігрів чи охолодження повітря. В центрі продемонстровані 3 типи вентиляції з рекуперацією:
 • централізована система вентиляції із рекуперацією продуктивністю 600 куб. м;
 • система вентиляції з рекуперацією реверсивного типу, в якій керамічний тепло накопичувач, зберігає тепло витяжного повітря при роботі на «витяжку» та віддає його припливному повітрю;
 • кімнатна система вентиляції з рекуператором теплової енергії, що дозволяє, догрівати припливне повітря.
Альтернативні джерела енергії
Вакумний та плаский сонячні колектори, що дозволяють покрити потреби в гарячому водопостачанні в міжопалювальний період, а взимку догрівати воду з 5 до 20-30 0С; Тепловий насос типу повітря-вода, що дозволяє з 1 одиниці електричної енергії та низько потенціальної енергії повітря отримувати 3 і більше одиниці теплової енергії на потреби опалення і гарячого водопостачання взимку та кондиціонування влітку.
Система освітлення
Світлодіодні системи освітлення, що дозволяють скоротити споживання електричної енергії майже в 10 разів у порівнянні із лампами розжарювання та на відміну від газорозрядних  ламп зі ртуттю не потребують спеціальних заходів щодо їх утилізації.
Експериментальний стенд освітлення
Стенд дозволяє на власні очі визначити різницю у споживанні та в рівні освітленості різних джерел світла (від світлодіодних ламп до ламп розжарювання).
Кухонне обладнання
Представлені різні типи сучасного кухонного обладнання, що дозволяють економити електроенергію в системах зберігання та приготування їжі.
Система дистанційного контролю та диспетчеризації
В центрі застосована велика кількість сучасних лічильників, що дозволяють об’єктивно оцінити вигоду від тієї чи іншої технології. Окрім того, впроваджено систему дистанційного контролю, що дозволяє контролювати параметри енергоспоживання та мікроклімату в приміщенні, а в перспективі і віддаленого керування інженерними системами будівлі.