AEA

  • +38 099 476 20 33
  • +38 044 537 63 30
  • projects@aea.net.ua

Проект з модернізації та реконструкції системи вуличного освітлення був першим пілотним проектом із комплексним підходом до підвищення рівня енергоефективності м. Кузнецовськ, в якому були застосовані сучасні енергоефективні рішення.

В рамках проекту відбулась заміна світильників з лампами ДРЛ-125 на світлодіодні марки ДКУ-60/AMBAR2LED та ДКУ-74/AMBAR2LED, AMPERA Midi 60 в кількості 88 одиниць на суму 341,00 тис.грн. За підтримки НЕФКО буде проведена заміна 710 одиниць світильників (на суму 3,00 млн.грн), 70 одиниць – фінансування місцевого бюджету на суму 200, 00 тис.грн.

В рамках реалізації проекту досягнуті наступні економічні показники:

  • загальна вартість проекту – 341,00 тис.грн. (в цінах станом на 2015 рік);
  • очікувана економія коштів – більше 50 тыс. грн. за рік;
  • простий термін окупності – 5,1 років.

В результаті реалізованих заходів  споживання електричної енергії зменшилось до 33 тис. кВт на рік.

Отриманий досвід з впровадження енергоефективних технологій на діючій системі можна розповсюджувати на інших аналогічних опоряк вуличних так і паркових м. Кузнецовська. Значним досягненням даного проекту можно вважати освітлення вулиць міста в нічний період часу , а також виконання всіх сучасних нормативів щодо енергозбереження.

Фактичний моніторинг енергоспоживання системи вуличного освітлення підтверджує, що проект є ефективним. Вже зараз вдалося досягти економії в розмірі 45% від базового електроспоживання.

Проект «Підтримка інституційної спроможності українських міст в розробці та реалізації політик сталого енергетичного розвитку» реалізовано командою Асоціації енергоаудиторів в житлово-комунальному господарстві за підтримки проекту USAID «Муніципальна енергетична реформа в Україні».