AEA

  • +38 099 476 20 33
  • +38 044 537 63 30
  • projects@aea.net.ua

Данія видаватиме безвідсоткові кредити на проекти «зеленої» енергетики в Україні

Україна та Данія підписали Рамкову угоду з реалізації програми Danida Business Finance.

Програма DBF реалізується Урядом Данії в рамках співпраці в цілях розвитку та передбачає надання безвідсоткових позик для фінансування проектів у сферах відновлювальної енергетики та енергоефективності, водопостачання та очищення стічних вод.

«Підписання цієї Угоди – результат тривалої, кропіткої роботи обох сторін.Співпраця з данськими партнерами дозволить нам ефективно залучати кошти для реалізаціїнових проектів, спрямованих на забезпечення сталого розвитку та економічного зростання. Такий крок, безумовно, розширює горизонти інвестиційних можливостей для України», –заявила Міністр фінансів Оксана Маркарова.

Посол Королівства Данія в Україні Рубен Медсен, в свою чергу, наголосив: «Я щиро радий, що програма Danida Business Finance відтепер доступна в Україні. Це дуже вигідна система пільгового кредитування, яка пропонується виключно пріоритетним для Данії країнам, таким як Україна, і стане важливим компонентом уже існуючої широкої програми підтримки, яку Данія реалізує в Україні. Я переконаний, що Danida Business Finance забезпечить суттєвий внесок у вдосконалення громадської інфраструктури в Україні, створення нових робочих місць та, як наслідок, прискорення економічного зростання та зміцнення ділових відносин між нашими країнами».

Угода дозволить пом’якшити умови кредитування за рахунок субсидії Уряду Королівства Данії для відшкодування відсоткових виплат на весь період кредитування, експортної кредитної премії та банківської маржі.

Фінансування відбуватиметься шляхом надання комерційним банком або фінансовою установою з представництвом у Данії позик Уряду України або українським суб’єктам господарювання під державні гарантії.

Згідно програми Danida Business Finance позики мають відповідати декільком умовам, а саме: бути безвідсотковими, мати строк погашення до 10 років після завершення проекту, надаватися у євро або доларах США і покривати до 100 % вартості проекту.

Партнерство в рамках DBF сприятиме розвитку та зміцненню двосторонньої співпраці між Україною та Королівством Данія, а також дозволить залучати нові інвестиції для реалізації довгострокових інфраструктурних проектів в Україні.

Джерело: Мінфін